Polski Gaz TUW znów szuka prezesa Puls Biznesu

Jednocześnie w planach jest uruchomienie konkursu na stanowisko prezesa Umarkets opinie: jak opłacalne jest pracować z brokerem i czy płaci zarobki na Życie, czyli spółki zależnej ubezpieczyciela. Szefem tej spółki też był Jacek Gdański, stąd wakat po jego odejściu. Decyzję o ogłoszeniu konkursu podejmie walne zgromadzenie, zwołane na 8 lipca.

Polski Gaz TUW znów szuka prezesa

W ich realizacji pomóc może nadchodząca fuzja PGNiG z PKN Orlen i Lotosem. Szacuje się, że w skali roku wszystkie spółki skarbu państwa odprowadzają do firm ubezpieczeniowych ok. 1 mld zł składek. Według naszych informacji swoją kandydaturę na prezesa Polski Gaz TUW zgłosi ponownie Zygmunt Kostkiewicz. To menedżer znany w branży ubezpieczeniowej, który kierował TUW od momentu jego utworzenia aż do maja 2020 r., kiedy został odwołany. On sam nie udzielił nam komentarza w sprawie nowego konkursu.

  1. Towarzystwo obecnie oferuje ochronę ubezpieczeniową obejmującą m.in.
  2. Jednocześnie w planach jest uruchomienie konkursu na stanowisko prezesa Polski Gaz TUW na Życie, czyli spółki zależnej ubezpieczyciela.
  3. W ich realizacji pomóc może nadchodząca fuzja PGNiG z PKN Orlen i Lotosem.

Polski Gaz TUW znów szuka prezesa

Towarzystwo obecnie oferuje ochronę ubezpieczeniową obejmującą m.in. Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych jest zakładem ubezpieczeń, obecnie działającym w Grupie PZU.

Polski Gaz TUW znów szuka prezesa

Na początku czerwca pisaliśmy o konkursie na prezesa Polski Gaz Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW), czyli ubezpieczyciela z grupy gazowego PGNiG. Kandydatami byli Jacek Gdański, ówczesny prezes TUW, i Zygmunt Kostkiewicz, były prezes. W konkursie nie wybrano jednak nowego szefa. Jacek Gdański się ostatecznie wycofał i ESMA otwiera konsultacje przeglądanie zobowiązań dotyczących rozliczeń i instrumentów pochodnych złożył rezygnację z funkcji prezesa, a cały proces zamknięto bez rozstrzygnięć, powołując się, jak słyszymy, na kwestie formalne. Konkurs oraz działalność gazowego ubezpieczyciela budzi w branży duże zainteresowanie. TUW przejęło ubezpieczanie potężnego majątku państwowych PGNiG i Gaz-Systemu, a ambicje ma jeszcze większe.

Polski Gaz TUW znów szuka prezesa

Pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięć, czas na drugi. Ubezpieczyciel z grupy PGNiG szuka prezesa dla siebie i spółki zależnej. Nowy konkurs na szefa Recenzja Brokera Nettrader ogłoszono 18 czerwca. Kandydatury można zgłaszać do 25 czerwca, czyli do najbliższego piątku.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *